W dniu 28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie „Matematyczna lista przebojów” prowadzonym przez Pana magistra Jędrzeja Garnka. Na początku prelegent przedstawił dziesięć najważniejszych pojęć matematycznych – pojawiały się takie wyrażenia jak „niezmiennik” czy „aksjomat”, które nieczęsto pojawiają się na lekcjach matematyki w szkole, dzięki czemu wzbudziły ciekawość. Uczniowie dowiedzieli się między innymi czym jest i co rozważa topologia. Wszystkie podane zagadnienia zostały wyjaśnione w sposób bardzo przystępny i przyjemny, dzięki temu matematyka, która na co dzień sprawia wielu uczniom problemy, w tym przypadku była zabawą i odskocznią od dnia lekcyjnego. Pod koniec, gdy synapsy uczniów pracowały na pełnych obrotach, rozważając coraz to nowe pomysły, które podsuwał nam pan magister, na prezentacji pojawiły się pojęcia bardzo dobrze nam znane takie jak „liczba” czy „figura”. Jednakże, mimo iż uczniowie słyszą o nich prawie na każdej lekcji matematyki, dowiedzieli się o nich wiele nowych faktów, które dotychczas były dla nas tajemnicze i niepoznane. A to wszystko wydarzyło się zaledwie w 45 minut!

Wykład ten ukazał jak wiele jeszcze tajemnic skrywa matematyka i zachęcił do przyszłego zgłębiania wiedzy „królowej nauk”.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacki Profil Politechniczny.