Akademicka Klasa Ekonomiczno-Językowa

Dlaczego tę ofertę kierujemy do Ciebie?

Jeżeli interesujesz się zagadnieniami związanymi z nowoczesnym marketingiem, przedsiębiorczością, ekonomią, geografią fizyczną lub społeczno-ekonomiczną, współczesnym światem biznesu, turystyką i rekreacją, stosunkami międzynarodowymi, handlem zagranicznym, dyplomacją lub chcesz pracować w strukturach unijnych, to idealny kierunek dla Ciebie.

Patronaty

Na profilu ekonomiczno-językowym realizowany będzie program klasy akademickiej opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny. Profil ten jest objęty również patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, Wydziału Anglistyki UAM, Wydziału Neofilologii UAM. Ponadto współpracujemy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Uczniowie klasy ekonomiczno-językowej regularnie biorą udział w wykładach naukowych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Możliwość kontynuowania nauki

Dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym przygotowuje do egzaminu maturalnego, a zdobyta podczas nauki wiedza pozwoli z powodzeniem na studiowanie kierunków, takich jak: ekonomia, handel i marketing, zarządzanie, reklama, public relations, bankowość i finanse, rachunkowość i finanse samorządowe, logistyka, gospodarka przestrzenna, geografia, geologia, inżynieria środowiska, leśnictwo, ochrona środowiska, biotechnologia, architektura krajobrazu, geoinformacja, turystyka i rekreacja, geodezja, stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny, dyplomacja i stosunki konsularne oraz wiele innych.

Przedmioty rozszerzone

W klasie ekonomiczno-językowej na poziomie rozszerzonym będziesz uczyć się matematyki, geografii, języka angielskiego oraz (do wyboru) języka hiszpańskiego lub niemieckiego.

Przedmioty uzupełniające

Wśród przedmiotów uzupełniających znajdują  się: ekonomia w praktyce oraz zasoby i ochrona środowiska.

Nauczanie dwujęzyczne

W ofercie szkoły znajdują się następujące przedmioty nauczane dwujęzycznie: język angielski, matematyka, geografia, podstawy przedsiębiorczości, ekonomia w praktyce, historia, biologia, chemia, biznes i zarządzanie, fizyka, informatyka.

Ostateczna oferta nauczania dwujęzycznego będzie uzależniona od możliwości organizacyjnych szkoły. Matura zdawana na poziomie dwujęzycznym zwiększy Twoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów.

Języki obce

Język angielski nauczany będzie na poziomie dwujęzycznym w wymiarze 6 godzin tygodniowo, w tym 1 godzina tygodniowo z native speakerem. Drugi język obcy do wyboru – język niemiecki (kontynuacja) lub hiszpański (podstawa).

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

Podczas nauki będziesz uczestniczyć w wykładach i warsztatach w ramach umów partnerskich  oraz korzystać z zasobów bibliotecznych wyższych uczelni. Nauka na tym profilu pozwoli Ci pogłębić wiedzę z zakresu zagadnień ekonomicznych, kształtować przedsiębiorczą postawę, rozwijać kreatywność i zdolność planowania oraz działania w zespole. Dodatkowym walorem jest nauka języków obcych na poziomie rozszerzonym ukierunkowana na biznes, dyplomację i turystykę.