Dyrektor 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego

Elżbieta Marciniak

Moja sfera zawodowa: Obecnie pełnię funkcję dyrektora Liceum 38, prowadzę zajęcia wychowania do życia w rodzinie. Posiadam również certyfikat tutora oraz kwalifikacje do nauczania biologii.

Zainteresowania: Zawsze byłam bacznym obserwatorem przyrody. Dlatego wybrałam studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Nigdy nie planowałam być nauczycielem. Los sprawił, że po studiach pracę podjęłam w szkole. Wówczas  odkryłam w sobie pasję do nauczania. Ciekawość świata młodych ludzi sprawiła, że na zawsze związałam swoje życie ze szkołą. Uwielbiam wyjazdy w zaciszne miejsca, gdzie mogę posłuchać  śpiewu ptaków, szumu lasu lub morza. Lubię słuchać muzyki, zarówno  klasycznej jak i pop. Ostatnio relaksuję się, słuchając chillout. Jestem niepoprawną optymistką wierzącą w człowieka. To sprawia, że potrafię skupić wokół siebie ludzi i osiągać zaplanowane cele.

Moje motta życiowe: Nigdy nie mów nigdy. Ciesz się życiem, bo jest piękne, a drugiego nie będzie.

Wicedyrektor 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego

Andrzej Kabala - muzyka

Przybyłem do Poznania z Atlantydy Północy – Krainy Tysiąca Jezior. Moje miejsce urodzenia sprawiło, że kontakt z naturą jest dla mnie bardzo istotny. Jeziora, łąki, wsie i lasy, a także góry i morze – uciekam tam, gdy tylko jest to możliwe. Koncerty muzyki klasycznej i etnicznej, spektakle oper i baletów, ambitne filmy w kinach studyjnych i współczesna literatura – to mnie bardzo interesuje i nie wyobrażam sobie, bym z tego miał kiedykolwiek zrezygnować. Uprawiam regularnie sport: kolarstwo, jogging, pływanie, siłownia, latem kajaki. Uważam siebie za otwartego, optymistycznego, chętnego do pomocy i empatycznego człowieka. Mam nadzieję, że w tej ocenie nie pomyliłem się i tak mnie postrzegają inni.

Byłem koordynatorem lub współkoordynatorem projektów o zasięgu wojewódzkim i miejskim: „Różnorodność, Tolerancja, Integracja”, „Jesień życia w barwach lata”, „Syberiada”. Wielokrotnie przygotowywałem młodzież do występów scenicznych. Były to głównie musicale z ruchem scenicznym, śpiewem solowym i zespołowym, grą na instrumentach, wizualizacjami. Od początku podjąłem ścisłą współpracę z Filharmonią Poznańską i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Moi uczniowie w ramach Klubu Melomana regularnie i bardzo często uczestniczą w spektaklach oper, baletów, a także w koncertach muzyki klasycznej, jazzowej i etnicznej. Co roku też odwiedzamy festiwale, takie jak: Poznań Baroque, Poznańska Wiosna Muzyczna, Ethno Port. Organizuję spotkania z pisarzami, współpracowałem z zawodowymi artystami, którzy prowadzili dla uczniów warsztaty plastyczne, fotograficzne, taneczne.

Wicedyrektor 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego

Jan Kiełbasiewicz - historia, wiedza o społeczeństwie

Historią interesowałem się już w podstawówce i od tamtej pory jest to moja pasja, którą lubię zarażać innych. Praca nauczyciela to dla mnie okazja do przekazania wiedzy, ciekawych dyskusji i wymiany poglądów na każdy temat.

Po skończeniu studiów historycznych trafiłem do szkoły i jest to cały czas moje miejsce. Lubię kreatywność, dociekliwość, dyskusje polityczne i „Gwiezdne wojny”.