Głosy naszych uczniów

Poznajcie proszę uczniów reprezentujących nasze Liceum oraz ich zdanie o naszej szkole:

Patronacka Klasa Politechniczna

Maryna:

Mam na imię Maryna. Wybrałam to liceum z powodu możliwości dwujęzycznego nauczania, wysokiego poziomu nauki i dodatkowych przedmiotów na moim profilu. Bardzo chciałam się tutaj dostać, gdyż lubię język angielski, a ta szkoła otwiera przede mną wiele możliwości. Mamy lekcje prowadzone dwujęzycznie, później możemy zdawać dwujęzyczną maturę. Można zdawać egzaminy językowe. W naszej szkole są prowadzone kursy przygotowujące do zdania egzaminów FCE oraz CAE. Moje liceum współpracuje z UAM i innymi poznańskimi uczelniami, dlatego często mamy wyjścia na wykłady, warsztaty, które nas interesują.  Przedmioty, nie tylko te wiodące, są bardzo dobrze nauczane. Tutaj jest świetna atmosfera, przyjaźni uczniowie, profesjonalna i otwarta kadra nauczycieli, kochająca swój zawód oraz bardzo mili pracownicy. Każdy jest gotów pomóc osobie, która ma jakikolwiek problem. To jest ogromna zaleta naszego 38. DLO. Jestem wesoła, energiczna i otwarta. Pasjonuję się akrobatyką, fascynuje mnie inżynieria genetyczna. Bardzo lubię spędzać wieczory czytając książki. Moi aktualni faworyci to „Duma i uprzedzenie” oraz seria książek „Zwiadowcy”.

Akademicka Klasa Ekonomiczno – Językowa

Emilia:

Uczęszczam do akademickiej klasy ekonomiczno-językowej w XXXVIII Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym. Zdecydowałam się na wybór tej szkoły ze względu na wysoki poziom języka angielskiego oraz możliwość napisania matury międzynarodowej i egzaminu CAE. Profil ekonomiczny wybrałam ze względu na fakt, że lubię matematykę  oraz interesuję się szeroko pojętą geografią, dlatego profil mat/geo/ang jest dla mnie wręcz idealny. Poza szkołą posiadam wiele różnych pasji powiązanych z licznymi dziedzinami. Interesuję się sztuką, uwielbiam malować, rysować oraz tworzyć. Prócz tego, samodzielnie uczę się gry na gitarze oraz ukulele. Lubię spędzać czas w aktywny sposób – często pływam, osiągając dobre wyniki, biegam oraz jeżdżę na rowerze. Samodzielnie od podstaw uczę się języka hiszpańskiego, a w szkole niemieckiego.

Patronacka Klasa  Prawniczo – Psychologiczna

Stanisław:

Mam na imię Stanisław. XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące  było moim pierwszym wyborem i jestem z tego bardzo zadowolony. Otwarci i ciekawi uczniowie, przyjazna atmosfera oraz pełni pasji, utalentowani nauczyciele sprawiają, że nauka tutaj to przyjemność. Wybrałem profil typowo humanistyczny, ponieważ chciałem uczyć się historii dwujęzycznie, aby w przyszłości móc studiować i pracować za granicą. W planach mam wybór zawodu nauczyciela lub przewodnika. Interesuję się historią, teologią, geopolityką i szachami, a na dodatek jestem wielkim fanem Gorrilaz.

Patronacka Klasa Medyczna

Maksymilian:

Wybrałem profil medyczny, ponieważ od małego interesowałem się edycją genów oraz różnymi mutacjami genetycznymi. Za czasów gimnazjum nie przywiązywałem do tego takiej wagi, jaki mieć w przyszłości zawód, gdyż nie byłem świadomy rozwijającej się technologii. Jednakże teraz jestem w stanie stwierdzić, że chce zostać biotechnologiem, by badać ten temat i odkryć coś, co zrewolucjonizuje ludzkość. XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące było moim wyborem ze względu na rozszerzenia prowadzone w języku angielskim. Realizowane w ten sposób lekcje ułatwiają dostęp na studia za granicą oraz rozwój osobisty w obcym kraju, do czego dążę. Gdy skończę liceum mam zamiar rozpocząć studia w Finlandii lub w Wielkiej Brytanii. W przyszłości chciałbym doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę na Zachodzie, gdzie biotechnologia najbardziej się rozwija. Rozpocząłbym tam pracę w laboratorium badającym metody edycji genów (CRISPR). Moje zainteresowania to: psychologia, genetyka, mikrobiologia, rap, gry komputerowe, modeling.

Patronacka Klasa Językowa

Maya:

Mam na imię Maya. 38. DLO  było moim pierwszym wyborem, ponieważ od zawsze język angielski był moją mocną stroną i chciałam jak najlepiej go opanować. W szkole najbardziej podoba mi się indywidualne podejście nauczycieli do ucznia oraz możliwość nauki języka obcego poprzez szeroki zakres lekcji prowadzonych dwujęzycznie. Ludzie są niezwykle tolerancyjni i otwarci, więc zawsze w szkole mogę być sobą i wyrażać siebie, tak jak chcę. Interesuje mnie też język polski oraz historia, więc rozszerzanie tych przedmiotów jest dla mnie bardziej korzystne. Mówiąc o moich zainteresowaniach, uwielbiam grę na pianinie, a także taniec. Kiedy byłam młodsza, uczestniczyłam w zajęciach tanecznych oraz ukończyłam szkołę muzyczną pierwszego stopnia. Aktualnie moją największą pasją jest psychologia, pisanie opowiadań i czytanie książek.