Rusza projekt POTĘGA MATEMATYKI!

POTĘGA MATEMATYKI

Nasza szkoła od września do grudnia 2020 roku realizuje projekt matematyczny w ramach którego szkoła zorganizowane zostanie Koło Matematyki Olimpijskiej dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych z Poznania i okolic, a także Wielkopolskie Mecze Matematyczne Juniorów. Fundatorem środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu jest Fundacja mBanku.

Wielkopolskie Mecze Matematyczne Juniorów to zespołowe zawody matematyczne dla dziesięcioosobowych drużyn podczas których dwie drużyny zadają sobie na zmianę zadania matematyczne, a wygrywa ta z drużyn, która zdobędzie więcej punktów. W ramach projektu zostanie opracowany bank zadań konkursowych, rozegrane zostaną mecze matematyczne, a także zostaną zakupione i wręczone nagrody. Zorganizowanych zostanie co najmniej pięć meczów matematycznych, w tym trzy w fazie grupowej (dla wszystkich szkół), jedno półfinałowe (dla 4 najlepszych szkół), a także finał dla dwóch najlepszych szkół. Podczas finałowego turnieju uczestniczy wysłuchają wykładu matematycznego przygotowanego dla nich przez pracownika naukowego Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Na finałowe rozgrywki oraz towarzyszący im wykład zostaną zaproszone wszystkie drużyny uczestniczące w konkursie.

Ponadto chcemy zaoferować uczniom klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego ciekawe i rozwijające zajęcia Koła Olimpijskiego z Matematyki. Celem koła będzie wyposażenie uczniów w wiedzę i kompetencje przydatne na Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Cotygodniowe zajęcia olimpijskie poprowadzi znany i ceniony w lokalnym środowisku nauczyciel wielu olimpijczyków – dr Bartłomiej Bzdęga.

Autorem i koordynatorem projektu jest pan Przemysław Pela (przemyslaw.pela@liceum38-poznan.pl) – nauczyciel matematyki w XXXVIII DLO.

Posted in Informacje.