Marta Kocińska – pedagog szkolny, doradca zawodowy

Mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, studia podyplomowe z doradztwa zawodowego.

Jako typowa humanistka interesuję się wszystkim, co dotyczy człowieka i jego rozwoju – psychologią, medycyną, dietetyką. Poszukuję odpowiedzi na pytania egzystencjalne. Energię i radość życia czerpię z kubańskiej salsy, a relaksuję się w kontakcie z przyrodą i zwierzętami.

Elżbieta Marciniak – wychowanie do życia w rodzinie, biologia

Moja sfera zawodowa: Obecnie pełnię funkcję dyrektora Liceum 38, prowadzę zajęcia wychowania do życia w rodzinie. Posiadam również certyfikat tutora oraz kwalifikacje do nauczania biologii.

Zainteresowania: Zawsze byłam bacznym obserwatorem przyrody. Dlatego wybrałam studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Nigdy nie planowałam być nauczycielem. Los sprawił, że po studiach pracę podjęłam w szkole. Wówczas  odkryłam w sobie pasję do nauczania. Ciekawość świata młodych ludzi sprawiła, że na zawsze związałam swoje życie ze szkołą. Uwielbiam wyjazdy w zaciszne miejsca, gdzie mogę posłuchać  śpiewu ptaków, szumu lasu lub morza. Lubię słuchać muzyki, zarówno  klasycznej jak i pop. Ostatnio relaksuję się, słuchając chillout. Jestem niepoprawną optymistką wierzącą w człowieka. To sprawia, że potrafię skupić wokół siebie ludzi i osiągać zaplanowane cele.

Moje motta życiowe: Nigdy nie mów nigdy. Ciesz się życiem, bo jest piękne, a drugiego nie będzie.

Małgorzata Frydrychowicz-Kowanek – biblioteka

Ewa Matuszewska – biblioteka

Bibliotekarz, organizator spotkań z twórcami literatury, wydawca uczniowskich tomików poetyckich, organizator konkursów literackich, doradca w doborze literatury, animator kultury, promotor młodych talentów, wieloletni nauczyciel języka polskiego, instruktor zajęć teatralnych.

Kwalifikacje: UAM w Poznaniu - Kulturoznawstwo

Dodatkowe kwalifikacje: studia podyplomowe z zakresu filologii polskiej, studium reżyserii teatru dzieci i młodzieży, bibliotekoznawstwo.

Zainteresowania: muzyka, teatr, fotografia, film, literatura.

Agnieszka Obrzazgiewicz – pedagog szkolny

Od wielu lat pracuję blisko innych ludzi, podążając za swoimi zainteresowaniami i starannie zbierając kolejne doświadczenia. Wykształcenie wyższe, uzyskane na Wydziale Prawa i Administracji, uzupełniłam licznymi szkoleniami z obszaru kompetencji projektowych, menedżerskich i społecznych: Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza z pomocą psychologiczno-pedagogiczną, Dialog Motywujący w Praktyce, Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu oraz Coaching Relacji.

W LO nr 38 zatrudniona jestem na stanowisku pedagoga szkolnego.

Pasjonuje mnie szeroko pojęty rozwój osobisty i emocjonalny. Spełniam się pomagając innym lepiej poznać samego siebie, prowadzę sesje coachingowe oraz szkolenia
z komunikacji i budowania relacji. Odpoczywam w kontakcie z przyrodą, systematycznie przygotowując się do zdobywania coraz wyższych szczytów górskich oraz zwiedzając miasta, te bliższe i dalsze, poznając ich historie i … kawiarnie, gdyż dobra kawa to moja kolejna fascynacja.