Dlaczego warto wybrać 38. Dwujęzyczne LO?

Najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest dwujęzyczność. Innowacyjna forma nauczania języka obcego jest ściśle związana ze zintegrowanym kształceniem językowo-przedmiotowym. Polega ona na nauczaniu poszczególnych przedmiotów w języku ojczystym i obcym. 17 nauczycieli posiada kwalifikacje do nauczania dwujęzycznego, a co za tym idzie, nasi absolwenci posługują się płynnie dwoma językami zarówno w mowie, jak w piśmie.

Szkoła, biorąc pod uwagę również jej korzenie sięgające do Gimnazjum nr 58 posiada już 14-letnie doświadczenie w nauczaniu dwujęzycznym.

Jeśli to Cię jeszcze nie przekonało, pamiętaj, że aż 22 nauczycieli posiada certyfikat Tutora I stopnia. Oznacza to możliwość udziału w indywidualnych zajęciach z Tutorem i Twój zintegrowany rozwój osobisty.

Nasi uczniowie to: Stypendyści naukowi I stopnia Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej oraz Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Poznania.

Chcemy, abyś rozwijał się wszechstronnie, dlatego podjęliśmy współpracę z Politechniką Poznańską, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Artystycznym, Akademią Wychowania Fizycznego, Collegium Wratislaviense, British Council, Fundacją Kultury Irlandzkiej, Wielkopolskim Związkiem Szachowym, Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym.

Podsumowując, gwarantujemy:

•    6 godzin języka angielskiego w tygodniu, w tym 1 godzina tygodniowo z native speakerem, a także przyrodę,
matematykę, biologię, geografię, historię, historię i społeczeństwo – wszystkie prowadzone w języku angielskim,
•    możliwość zdawania matury dwujęzycznej,
•    okazję do zdobycia preferencyjnych punktów w rekrutacji na polskie wyższe uczelnie,
•    przygotowanie do egzaminów Cambridge English,
•    możliwość rozszerzenia horyzontów poprzez tutoring i realizację projektów,
•    rozwój umiejętności interpersonalnych i wrażliwości społecznej,
•    różnorodną ofertę Kół Naukowych.