Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami zostało zawarte porozumienie z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej przy ul. Solnej 21 w Poznaniu, którego przedmiotem jest zapewnienie opieki stomatologicznej uczniom naszej szkoły, obejmującej:

1. profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji
  2. świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, z wyłączeniem  świadczeń ortodoncji

Profilaktyczne Świadczenia Stomatologiczne

Opieka stomatologiczna nad uczniami w zakresie profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia będzie sprawowana w przypadku braku pisemnego sprzeciwu rodziców albo pełnoletnich uczniów:

- sprzeciw rodziców – załącznik nr 1 (zakładka Rodzic -> Druki)
- sprzeciw pełnoletniego ucznia – załącznik nr 2 (zakładka Rodzic -> Druki)

- opieka stomatologiczna nad uczniami w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia wymaga pisemnej zgody rodziców, która musi być wyrażona przed udzieleniem świadczenia ogólnostomatologicznego:

- zgoda rodziców na ogólnostomatologiczną opiekę zał. nr 3 (zakładka Rodzic -> Druki)

Leczenie Stomatologiczne odbywać będzie się w Poradni Stomatologicznej WSPL SP ZOZ w Poznaniu przy ul. Szylinga 1 od poniedziałku do piątku w godz. 10-11.