Praktyka czyni mistrza

Projekt edukacyjny „Praktyka czyni mistrza” – ogólne informacje

Dzięki staraniom nauczycieli matematyki z XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu szkoła uzyskała dofinansowanie z Fundacji mBanku na projekt z zakresu edukacji matematycznej pt. „Praktyka czyni mistrza”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów matematyką poprzez realizację ciekawych i innowacyjnych zajęć oraz zwiększenie motywacji do systematycznej i wytrwałej nauki tego przedmiotu. Projekt był realizowany od 1 września 2017 roku do 30 grudnia 2017 roku.

Zorganizowana została Szkolna Liga Zadaniowa – konkurs polegający na systematycznym rozwiązywaniu zadań o podwyższonym stopniu trudności przez zainteresowanych uczniów. Nagrodami w konkursie były bony do sklepu Empik o łącznej wartości 700 zł!

Do szkoły byli zapraszani pracownicy naukowi oraz studenci z poznańskich uczelni wyższych, którzy przeprowadzili dla uczniów warsztaty matematyczne oraz wykłady popularnonaukowe, podczas których przybliżali zaskakujące i nowe uczniów fakty matematyczne.

Na przełomie września i października zorganizowana została gra miejska dla uczniów z poznańskich gimnazjów. Uczestnicy konkursu mogli wykazać się wiedzą matematyczną podczas rozwiązywania zadań, które pozwoliły im odkryć kolejne punkty kontrolne na mapie Poznania. Nagrodami w konkursie były bony do Empiku o łącznej wartości 700 zł!

Przewidziane są również były zajęcia popularyzujące matematykę „MatFun”, w ramach których organizowane były popołudnia z grami planszowymi, a także matematyczny „escape room”. Równolegle z zajęciami popularyzatorskimi odbywały się zajęcia koła naukowego „Potęga matematyki”, podczas których rozwijaliśmy matematyczne talenty. Dla uczniów mających trudności z królową nauk przewidziana została Szkolna Pomoc Koleżeńska w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zachęcamy do zapoznania się z opisami zrealizowanych działań: