Dwujęzyczność

Co to jest dwujęzyczność?

Dwujęzyczność to opanowanie dwóch języków w stopniu umożliwiającym posługiwanie się wszystkimi sprawnościami w języku ojczystym i języku obcym oraz na częstym używaniu obydwu języków w różnych sytuacjach i z różnymi uczestnikami komunikacji.

Na czym polega kształcenie dwujęzyczne?

Nauczanie dwujęzyczne to nowoczesna i innowacyjna forma nauczania języka obcego, która polega na prowadzeniu zajęć w dwóch językach, gdzie głównym jest język ojczysty, a część lekcji z wybranych przedmiotów jest prowadzona w języku obcym. Dzięki temu język obcy stosowany jest w sposób autentyczny oraz jako narzędzie do poznawania wiedzy z innych przedmiotów, co wydatnie wpływa na umiejętności komunikacyjne oraz poszerza słownictwo ściśle tematyczne, fachowe, związane z daną dziedziną nauki, sztuki, itp.

Kształcenie takie to dużo więcej niż intensywna nauka języka obcego, to edukacyjna przygoda pozwalająca na wszechstronny rozwój osobowości oraz naukę odpowiedzialności i otwartości wobec ludzi i świata.

Co daje nauka w liceum dwujęzycznym?

• zapewnia intensywną naukę języka angielskiego (6 godzin tygodniowo),
  • zwiększa umiejętności posługiwania się i korzystania ze źródeł wiedzy w języku angielskim,
  • umożliwia uczniom zdawanie matury dwujęzycznej,
  • zapewnia preferencyjne punkty w rekrutacji na polskie wyższe uczelnie (wyniki matury dwujęzycznej są mnożone razy 4/3),
  • biegła znajomość języka obcego to możliwość studiowania na wybranej prestiżowej uczelni w krajach anglojęzycznych oraz udział w programie wymiany studentów w ramach Erasmusa,
  • przygotowuje uczniów do zdawania egzaminów Cambridge English,
  • umożliwia rozwój umiejętności interpersonalnych, wrażliwości kulturowej i komunikacji czyli tzw. umiejętności miękkich, które wraz z językowymi stanowią atrakcyjny kapitał na współczesnym rynku zatrudnienia,
  • wdraża do krytycznego myślenia – rozumienia logicznych powiązań pomiędzy zagadnieniami,
  • pogłębia wiedzę o kulturze i historii krajów anglojęzycznych, dzięki czemu uczniowie tych klas są otwarci na świat, na innych ludzi, często bardziej tolerancyjni i kreatywni.

Jednym słowem, wybierając liceum dwujęzyczne zapewniasz sobie lepszy start w przyszłość.

Granice kraju przestają być granicami Twoich możliwości. Możesz podjąć studia czy pracę w dowolnym kraju, gdyż wszędzie tam wymóg jest jeden - doskonała znajomość języka angielskiego - uniwersalnego narzędzia komunikacji.