F1 in Schools Poland

Z radością informujemy, że grupa uczniów naszej szkoły realizująca program F1 in Schools z sukcesem zakończyła pracę nad teoretyczną częścią projektu. Program F1 in Schools to największy i najbardziej ekscytujący międzynarodowy projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics), podczas których grupy 3–6 uczniów projektują i budują miniaturowy samochód z oficjalnego bloku modelu F1 przy użyciu narzędzi projektowych CAD/CAM.

Nasz zespół składający się z sześciu uczniów klasy III D (Bassem Mtiri, Natalia Słowik, Cyryl Paluszkiewicz, Szymon Gulda, Kornelia Mazurek, Marta Taras) na podstawie przeprowadzonych analiz, obliczeń, wizualizacji zaprojektował najbardziej optymalny model bolidu F1. Zespół swoją pracę rozpoczął od stworzenia szkiców wszystkich części w 2D i 3D, następnie wizję przeniósł z kartek do programu graficznego, projektując kolejno przednią i tylną część podwozia, skrzydła oraz koła. Tym samym grupa projektowa stworzyła kompletną strukturę modelu. Następnie po dodaniu warstwy wizualnej, nasi uczniowie przeprowadzili wirtualne testy aerodynamiczne, które potwierdziły efektywność i wydajność swojego modelu.

Podczas prac zespół przygotował również kompleksowy plan zarządzania projektem. Grupa badawcza samodzielnie zaplanowała odpowiedni budżet, szczegółowo uwzględniający potencjalne ryzyka, przydzieliła odpowiednie role, cele i zadania między członkami zespołu oraz stworzyła strategie promocji w mediach społecznościowych.

Opis działań zespołu przedstawiono w następującym filmie:

WeTransfer – Send Large Files & Share Photos Online – Up to 2GB Free

Setting up an F1 in Schools Team (youtube.com)

Posted in Aktualności.