Współpraca z Wydziałem Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej

WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ

1.

20 września odbyło się wyjście edukacyjne klas maturalnych (4C i 4D) na Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.

Uczniowie mieli możliwość wykonania doświadczeń laboratoryjnych z chemii organicznej pod okiem studentów Uczelni, co stworzyło doskonałą okazję do rozmów o studiowaniu „od kuchni”. Ponadto, uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących wytwarzania mydła i poznania aspektów technologicznych tego procesu.

2.

29 września nasi uczniowie wzięli udział w Poznańskiej nocy Naukowców – jednak nie jako ‘zwiedzający’, a koordynatorzy! Przeprowadzili szereg doświadczeń chemicznych na Wydziale Politechniki Poznańskiej UAM.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszerzeniu swojej wiedzy i zarażaniu nią młodszych chemików!