dr Emilia Alwin – chemia
Jestem nauczycielką chemii. Moim celem w pracy z młodzieżą jest inspirowanie uczniów do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Realizowane studia doktoranckie na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pozwalają mi na ciągłe pogłębianie swojej wiedzy, szczególnie w dziedzinie katalizy. W chwilach wolnych oddaję się aktywnemu wypoczynkowi, lubię podróżować i zwiedzać nowe miejsca.
dr Rafał Bielas – fizyka
Choć jestem absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, to typowy ze mnie humanista - ktoś, kto interesuje się wszystkim wokół, począwszy od polityki i historii, przez szeroko pojętą urbanistykę, architekturę czy historię muzyki, na przedmiotach ścisłych kończąc. Takie holistyczne podejście do życia i zdobywania wiedzy staram się mieć także w pracy z uczniami i studentami.
W wolnych chwilach lubię spacerować odkrywając nowe nieznane miejsca, posłuchać muzyki klasycznej (a nawet ją czasem powykonywać) i poczytać dobrą książkę - choć nigdy jeszcze nie zdarzyło się robić tych wszystkich rzeczy na raz. Wiele w takim razie przede mną.
Dominik Dziapa – matematyka, informatyka
Jestem nauczycielem matematyki i informatyki z uprawnieniami egzaminatora OKE. Ukończyłem studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Lubię aktywnie, na sportowo spędzać wolny czas. Interesuję się fantastyką, grami komputerowymi i lekkoatletyką.
Aleksandra Kaim-Garnek – matematyka
Prowadzę zajęcia z matematyki. Od kilku lat jestem związana z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie realizuję studia doktoranckie oraz prowadzę ćwiczenia dla studentów. Moje badania naukowe dotyczą geometrii arytmetycznej - dziedziny będącej połączeniem geometrii z teorią liczb. Kilkukrotnie byłam jednym z organizatorów Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki "Oblicze", która pozwalała na poszerzanie matematycznych horyzontów młodych adeptów Królowej Nauk. Wolne chwile lubię spędzać z dobrą książką lub filmem.
Karolina Witucka – biologia
Jestem nauczycielem biologii. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z dziedzin biologii najbliższa jest mi biologia sądowa, dlatego podczas studiów należałam do tej sekcji w KNP. Interesuję się również psychologią, w szczególności psychologią dziecięcą. W wolnych chwilach czytam książki (głównie kryminały i książki psychologiczne), rysuję, biegam i jeżdżę na rowerze. Moim marzeniem jest podróż po Azji Wschodniej, poznanie tamtejszej bioróżnorodności i kultury.
dr Miłosz Piękny – geografia
Od najmłodszych lat interesowałem się geografią, dlatego w 2012 roku ukończyłem studia geograficzne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2019 roku obroniłem pracę doktorską, w której analizowałem wpływ cyrkulacji atmosferycznej na klimat Spitsbergenu. Moją największą pasją jest podróżowanie oraz organizacja dalekich wojaży na własną rękę. Jako młody chłopak zakochałem się w Tatrach, z których zamiłowanie do trekkingu zaprowadziło mnie również w inne pasma górskie Europy, Azji i Ameryki Północnej. W życiu staram się podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje mające jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko.
dr Jadwiga Pyziak – chemia, fizyka
Nauczyciel chemii i fizyki, dla którego szklanka jest aż do połowy pełna.
Moim zamiłowaniem zawsze były nauki ścisłe, co popchnęło mnie na studia na Wydział Chemii Uniwersytetu im Adama Mickiewicza oraz na Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, a również na Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Pasja do chemii organicznej, metaloorganicznej i fizycznej były dalej związane z studiami doktoranckimi i pracą naukowca w korporacji z branży farmaceutycznej. Największą przyjemność sprawiały mi zawsze zajęcia dydaktyczne ze studentami i młodzieżą, dlatego pracę nad nowymi lekami zamieniłam na pracę z młodymi ludźmi.
Uwielbiam muzykę klasyczną. Najbardziej odpoczywam podczas wędrówek górskich i spacerów.
Aleksandra Spychała – geografia, biologia
Geografka i zootechniczka, miłośniczka polszczyzny i techniczka weterynarii, wielbicielka kotów i kryminałów, wolontariuszka i nauczycielka – żałuję, że doba ma tylko 24 h...;) Najbardziej lubię uczyć (także się!) i zarażać entuzjazmem do rozmaitych działań. Nie znoszę marudzenia i – jako rodowita poznańska pyrka – marnotrawstwa (zwłaszcza czasu!)
Renata Sęba – matematyka
Pracuję w szkole od 23 lat i uczę matematyki. Posiadam również uprawnienia egzaminatora gimnazjalnego i maturalnego. Od wielu lat współpracuję z Okręgową Komisją Egzaminacyjną, oceniając prace. Moją pasją jest analiza i statystyka matematyczna. Lubię sport, podróże i eksperymentowanie w kuchni.
Damian Sołtysiak - matematyka
Magister matematyki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2012 do 2020 nauczyciel matematyki w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie a od 2020 w XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu. Autor kilku publikacji z zakresu ekonomii. Oprócz zainteresowań naukowych jego pasją jest sport i góry.
Agnieszka Szastalska - fizyka, chemia
Jestem nauczycielką chemii, ukończenie wydziału Dydaktyki Chemii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że najwięcej frajdy sprawia nauczanie w prosty sposób teoretycznie najtrudniejszych przedmiotów. Przekonanie to zmobilizowało mnie do ukończenia studiów podyplomowych z fizyki jak również matematyki. W wolnych chwilach czytam, poznaję nowe miejsca i doświadczam nowych sportów.