Projekty międzynarodowe

Rozpoczęcie projektów międzynarodowych w ramach programu eTwinning

Z radością chcemy podzielić się informacją, że nasza szkoła uzyskała akceptację Krajowego Bura eTwinning na realizację trzech projektów naukowych o randze międzynarodowej.

eTwinning to program Unii Europejskiej umożliwiający szkołom z 44 krajów nowoczesną i bezpieczną współpracę on-line z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jego ideą jest wprowadzanie nowatorskich rozwiązań technologicznych i metodologicznych do pracy z uczniami, a podstawę działań stanowi współpraca szkół przez Internet z wykorzystaniem tych elementów. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie on-line, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

Obecnie realizowane są trzy autorskie projekty pod opieką dr J. Pyziak we współpracy z szkolą LEPL Kutaisi Andria Razmadze Physico-mathematical Public School N41 z Gruzji (15 uczniów klas drugich i trzecich z naszego liceum oraz 10 uczniów z Gruzji). Wyniki uzyskane przez uczniów będą omawiane podczas wymiany międzynarodowej oraz zostaną przedstawione Państwu na stronie naszej szkoły.

Posted in Aktualności.