Regionalizm, czyli historia Poznania.
W ramach projektu organizowanego w naszej szkole, związanego z regionalizmem, czyli szerzeniem wiedzy o historii Poznania, uczniowie z klasy 2gB – Basia Dudzińska, Stanisław Ziętek i Paula Kubacka, a także z klasy 2gE – Natalia Stanišić, Jakub Szot i Bartek Heimrath przekazali wiedzę o powstaniu wielkopolskim swoim koleżankom i kolegom.
Uczniowie swoją wiedzą dzielili się podczas lekcji historii w wersji online. Chcieli w ten sposób przypomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce po zakończeniu I wojny światowej. Nie mogliśmy wybrać się na spacer uliczkami Poznania, aby poznać wszystkie fakty związane z powstaniem, ale dzięki zdjęciom poczuliśmy się, jakbyśmy byli w środku miasta. Mamy nadzieję, że już teraz każdy będzie pamiętał, co wydarzyło się 27 grudnia 1918 r.; kim byli Ignacy Jan Paderewski czy gen. Stanisław Taczak; gdzie znajduje się Dworzec Letni, Bazar Poznański czy ul. Ratajczaka.
Specjalnie na tę okazję grafikę na 102. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego wykonał uczeń z klasy 2gB – Kacper Szłapiński.