W dniu 03.10.2024 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego 38. DLO w Poznaniu na rok szkolny 2024/2025. Głosowanie odbyło się poprzez formularz Google utworzony w domenie szkolnej. W wyborach brało udział 5 koalicji:

• Bezkoalicyjni (w składzie: Aleksandra Przybyła 2D, Pola Witkowska 2D, Zofia Majchrzak 2D, Elliot Kozioł 4C)
  • Mission: Possible (w składzie: Gabi Wałęsa 3A, Georgy Stepanov 4D, Mikołaj Mikołajczak, Oskar Kołodziejczak 2F)
  • Klasa średnia Bananowa (w składzie: Ksawery Popiołkowski 3C, Zofia Dzieciątkowska 3C, Gabriela Ziętkiewicz 3C, Franciszek Danielewski 3E)
  • stand-UP (w składzie: Małgorzata Owczarek 3A, Emilia Bartkowiak 3A, Zuza Śledzińska 3E, Alicja Budzyńska 3D)
  • Różowe Pantery (w składzie: Maja Kotecka 2H, Gabriela Zięba 2H, Bruno Lendo-Zachariasz 2B, Antek Malinowski 2B)

W głosowaniu udział wzięło 293 uczniów. Koalicje otrzymały następujące wyniki:

• Klasa średnia Bananowa 25,9%
  • stand-UP 24,9%
  • Bezkoalicyjni 22,5%
  • Mission: Possible 19,8%
  • Różowe Pantery 6,8%

Zgodnie z ordynacją wyborczą do Samorządu Uczniowskiego 38. DLO w Poznaniu na rok szkolny 2024/2025 dostają się 4 koalicje z najwyższą ilością głosów. Komisja Wyborcza nie odnotowała żadnych nieprawidłowości w przebiegu wyborów i przypadków naruszenia ciszy wyborczej.

Posted in Aktualności.