Lingwistyczne Zagadki

W środę 4 października 2017 r. w naszej szkole gościliśmy profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – pana Włodzimierza Lapisa. Mieliśmy możliwość posłuchać o zawiłości lingwistyki polskiej oraz o jej ciekawostkach. Prezentacja zakończyła się głośnymi brawami ze strony uczniów oglądających pokaz.

Wszystkich uczniów, którzy zainteresowali się lingwistyką matematyczną, bądź chcieliby spróbować swoich sił w tym temacie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, a także zachęcamy do udziału w zajęciach Koła Lingwistyki Matematycznej.
Wykład odbył się w ramach projektu Praktyka czyni mistrza, który dofinansowała fundacja mBanku.
Autor zdjęć: Antoni Szczepanek de Matos Alves
Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.