Inżynierowie Przyszłości

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Ignacy Pazder z klasy 3D został laureatem programu oświatowego dla szkół ponadpodstawowych Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI. Projekt przesłanej koncepcji pracy badawczej znalazł się w gronie 100 najlepszych pomysłów projektów edukacyjnych w skali kraju, jakie zostały zgłoszone do tego programu oświatowego. Jest nam szczególnie miło, ponieważ tegoroczna pilotażowa edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Program Inżynierowie Przyszłości jest pod patronatem PGNiG, Ministerstwa Edukacji Narodowej, ORE, TVP NAUKA, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, AGH i Politechniki Gdańskiej.
Nasza szkoła otrzyma dofinansowanie w postaci grantu na zakup materiałów do projektu w wysokości 1000 zł. Dodatkowo w kwietniu 2024 r. projekt może zostać nagrodzony stypendiami, zaś twórcy najlepszych prac (10 z 100 projektów realizowanych w programie) (uczniowie i nauczyciele) zostaną zaproszeni do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. w Warszawie.
Nasza szkołą wysłała 6 projektów jednoosobowych do ww. programu. Uczniowie, którzy przygotowali opisy projektów oraz abstrakty są uczniami klas 3D i 3C – Zofia Golec 3C, Bassem Mtiri 3D, Tomasz Sołomiewicz 3D, Ignacy Pazder 3D, Georgii Stepanov 3D, Natalia Słowik 3D. Wszystkie projekty, starające się o grant, zostaną zrealizowane w szkole. Projekty te mają poziom akademicki z zakresu chemii i fizyki.

Posted in Aktualności.