POLISH SCHOOLS DEBATING

POLISH SCHOOLS DEBATING CHAMPIONSHIPS 2023

W listopadzie uczniowie i uczennice 38 DLO pod opieką p. Fabiana Kropidłowskiego oraz p. Piotra Matuskiego wzięli udział w POLISH SCHOOLS DEBATING CHAMPIONSHIPS w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach: – I drużyna: Mikołaj Łukaszewicz (kl. IVC), Szymon Bręk (kl. IVE), Georgii Stepanov (kl. IIID) – 12 miejsce, – II drużyna: Pola Bieniecka (kl. IID), Otylia Sobkowiak (kl. IID), Zofia Kraszewska (kl. IIE) – 17 miejsce, W turnieju wzięły udział 34 drużyny z całego kraju. Był to nasz drugi występ w turnieju anglojęzycznych debat akademickich (World Schools Style debate). Zdobyte doświadczenie, kontakty nawiązane w środowisku debatanckim oraz niesamowicie inspirująca atmosfera, dodały nam sił do podejmowania w przyszłości kolejnych kroków! Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie wyjazdu, natomiast uczniom i uczennicom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji turnieju.

Posted in Aktualności.