Historia

Na początku było… Gimnazjum. Szkoła z dumą nosząca imię wspaniałego Patrona: Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Szkoła, o której marzyli absolwenci szkół podstawowych pragnący rozwijać swoje pasje i doskonalić naukę języka (nie tylko) angielskiego. Szkoła z tradycjami, osiągnięciami i utrwaloną w Poznaniu renomą. Szkoła, która współpracowała z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami, uczelniami wyższymi. Gdy okazało się, że szkoła, wraz z innymi gimnazjami, musi zostać wygaszona - stało się coś niezwykłego. Rodzice uczniów, absolwentów, nauczyciele i dyrekcja postanowili, że chcą kontynuować to, co miało zostać przerwane.

Tak powstało pierwsze w Poznaniu 38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące. Liceum nowe, ale kadra doświadczona. To sprawdzona załoga, której nie brakuje pasji, fantazji, wytrwałości i sił, aby to nowe miejsce stało się wymarzonym dla kolejnych pokoleń młodzieży. A Patron – Jan Nowak-Jeziorański – już uśmiecha się, słysząc, jak Liceum” kontynuuje tradycję dawnego Gimnazjum z Junikowa.

Kolejne karty tej historii – jeszcze nietknięte – czekają na Ciebie…

Misja

Wspieranie rozwoju ucznia, wyposażenie go w nawyk i umiejętność moralnej oceny własnych wyborów tak, ażeby własnego człowieczeństwa nie ograniczał jedynie do sukcesu życiowego, wygody, dobrobytu i kariery zawodowej.