Patronacka Klasa Językowa

Dlaczego tę ofertę kierujemy do Ciebie?

Jeśli marzysz o rozwijaniu umiejętności  i zainteresowań językowych – to klasa dla Ciebie. Oferta skierowana jest do uczniów, którzy pragną kontynuować naukę  języka angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym, a także poszerzyć swoją wiedzę z geografii oraz historii lub wiedzy o społeczeństwie.

Patronaty

Klasa objęta jest patronatami  Wydziału Anglistyki UAM, Wydziału Neofilologii UAM,  Wydziału Historii, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Ponadto współpracujemy z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Możliwość kontynuowania nauki

Dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym przygotowuje do egzaminu maturalnego, a zdobyta podczas nauki wiedza pozwoli z powodzeniem na studiowanie kierunków takich, jak: języki obce, filologie obce, lingwistyka, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, politologia, europeistyka, turystyka i rekreacja, kierunki artystyczne, historia, prawo, psychologia, socjologia, kulturoznawstwo, zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, edytorstwo, bibliotekoznawstwo, intermedia, kierunki  ścisłe oraz wiele innych.

Przedmioty rozszerzone

W klasie językowej na poziomie rozszerzonym będziesz uczyć się  geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego, języka hiszpańskiego lub języka niemieckiego.

Nauczanie dwujęzyczne

Przedmiotami nauczanymi dwujęzycznie będą historia, wiedza o społeczeństwie, geografia. Ponadto w ofercie szkoły znajdują się następujące przedmioty nauczane dwujęzycznie: podstawy przedsiębiorczości, chemia, biologia, fizyka. Matura zdawana na poziomie dwujęzycznym zwiększy Twoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów.

Języki obce

Język angielski nauczany będzie na poziomie dwujęzycznym w wymiarze 6 godzin tygodniowo, w tym 1 godzina tygodniowo z native speakerem.

Drugi język obcy do wyboru – język niemiecki lub hiszpański na poziomie rozszerzonym, nauczany jako kontynuacja języka rozpoczętego w szkole podstawowej.

Dlaczego warto wybrać ten profil?

Udział w licznych wykładach z zakresu  języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, lingwistyki, geografii, politologii, dziennikarstwa, umożliwi Ci poszerzenie wiedzy zdobytej na zajęciach, a warsztaty zachęcą do aktywności politycznej, społecznej i artystycznej. Debaty oksfordzkie ułatwią stosowanie języka obcego w praktyce. Warsztaty dziennikarskie, wielokulturowe oraz udział w wymianach międzynarodowych pozwoli na poznanie różnych kręgów kulturowych.