@WartoRazemOrg

W związku z wojną, która wybuchła na Ukrainie dołączamy się do akcji niesienia pomocy.

Potrzebne są: ubrania dla dzieci i dorosłych, pieluchy, jedzenie ( makarony, kasze, konserwy...), koce, kołdry, artykuły higieniczne, Ale też inne rzeczy - przynieście co macie - ludzie, którzy uciekają z obszaru wojny mają często tylko plecak i nic więcej.

Współpracujemy z organizacją @WartoRazemOrg. Jeżeli ktoś z Was może dostarczyć potrzebne rzeczy już jutro to super (ul. Głogowska 100). Jeżeli nie, to przynieście worki do szkoły, zorganizujemy odbiór. Wiemy, że Wasze serca są wielkie i otwarte dla potrzebujących. Nasi przyjaciele liczą na nas:)

Namiary na operatywny sztab pomocy uchodźcom z Ukrainy w mieście Poznań: ul. Głogowska 100. Telefony infolinii : 531096472, 536472258

Polski Czerwony Krzyż

Polski Czerwony Krzyż ogłasza zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie

Zbiórka jest w kuchni (skrzydło A).

Zbieramy:

• ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
  • KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży. (część osób już przyniosła odzież, więc jeśli ktoś ma jakieś w dobrym stanie to może przynieść to i tak będziemy starać się przekazać innej organizacji)