Ostatni piątek, zamiast w szkole, uczniowie klasy 1a spędzili na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie w ramach projektu Klas Akademickich wzięli udział w dwóch warsztatach i jednym wykładzie.

Na początku dowiedzieliśmy się, czym są NGOs, z języka angielskiego organizacje pozarządowe, i spróbowaliśmy swoich sił w tworzeniu stowarzyszeń i fundacji, które mogłyby się przydać w naszej szkole.

Następnie pod opieką p. dr. Marcina Leszczyńskiego stworzyliśmy krótkie filmiki opisujące i reklamujące nasze organizacje.

Pod koniec uniwersyteckiego dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu p. dr Zuzanny Rataj pod tytułem „Wykluczenie finansowe”. Dowiedzieliśmy się, na czym ono polega oraz z czym związane jest wykluczenie społeczne, na temat którego wykładowca zapowiedział następny wykład.

Cały dzień okazał się być świetnym doświadczeniem i odskocznią od codziennych zajęć.

Marta Pietrzak, klasa 1a

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy.