Eco Mod(n)e treści dostępne dla wszystkich dzięki prostym kursom stworzonym przez uczniów szkoły!

Żyjemy w czasach, w których społeczeństwo w końcu zrozumiało, że zagadnienie globalnego ocieplenia jest poważne i wymagające zajęcia się nim. Wiele jednak w tym temacie narosło mitów oraz fake newsów, które wymagają prostego wyjaśnienia.

W takim razie - Skąd czerpać wiedzę na temat ekologii, która przedstawiona jest w rzetelny i ciekawy sposób?
Autorzy projektu Eco Mode proponują ciekawe rozwiązanie.

Eco Mode to ekologiczny projekt skupiający się na szerzeniu świadomości ekologicznej. Jego autorami są uczniowie klas drugich naszej szkoły, którzy dostrzegli problem przekazywania wiedzy na temat globalnego ocieplenia i postanowili coś z tym zrobić. W dwóch etapach.

Krok pierwszy. Powstała strona internetowa z mapami, które w łatwy sposób pokazują, gdzie na terenie Poznania i okolic można w najbliższym sąsiedztwie wyrzucić lub zrecyklingować różnego rodzaju śmieci.

Krok drugi. Już kilka miesięcy później powstał darmowy eco kurs internetowy, który znajduje się na stronie www - ecomode.com.pl.
Obejmuje on trzy tematy: zmiany klimatu, podstawowy recykling oraz elektrośmieci. Projekt kierowany jest głównie do spragnionych dodatkowej wiedzy uczniów, jednak każda osoba, która chce dowiedzieć się czegoś więcej o zmianie klimatycznej czy segregacji, jest w stanie przejść przez niego we własnym zakresie. Cała wiedza, która została w nim zawarta, opiera się na wiarygodnych informacjach opublikowanych przez największe ośrodki badawcze na świecie, takie jak NASA czy National Geographic i przekazana została w lekki ora przyjemny sposób.

Inicjatywa ta powstała w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i ma na celu, jak mówią autorzy tego projektu, “Motywować ludzi do podjęcia pierwszego kroku, który w tej ekologicznej podróży zawsze jest najtrudniejszy”. Treści Eco Mode można znaleźć również w ich mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Facebooku, a zainteresowani wsparciem finansowym autorów projektu mogą zajrzeć na ich profil na platformie Patronite. Warto wejść zatem na stronę internetową Eco Mode (ecomode.com.pl) i szybko przejść na tryb eko.

Posted in Aktualności.