Szanowne grono obserwatorów naszej strony, drodzy Nauczyciele, wspaniali Uczniowie; słotnego drugiego listopada młodzi adepci sztuki dyskutowania wzięli udział w szkoleniu w dość poważnej, ale jakże przystępnej sferze. Unikatowy charakter formy przekazu oraz dialogu, jakim są debaty oksfordzkie, przybliżył Pan dr Krzysztof Mączka, który oprócz sędziowania w konkursach, za pośrednictwem debat pobudza intelekt studentów socjologii UAM. Na spotkaniu przypomnieliśmy sobie priorytetowe cechy wystąpień publicznych i ich społeczny odbiór, a podczas próbnej dyskusji empirycznie poznaliśmy omawiane procesy. Choć wśród uczestników pojawili się zaintrygowani nowicjusze, szkolenie zniwelowało wszelkie wątpliwości, a część uczniów obecnie przygotowuje się do kolejnej debaty.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach przedsięwzięcia „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Poznaniu” finansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.