Czy wiedzieliście, że 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania? O tym ogólnopolskim święcie ustanowionym w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki dowiedzieć się mogli uczniowie 3 października na lekcjach języka niemieckiego. Wspólne odczytywanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w czterech językach – polskim, niemieckim, angielskim, a nawet czeskim – było niemałym lingwistycznym wyzwaniem, sprawiło jednak dużo radości. Konkurs na rozpoznanie odczytywanych w oryginale baśni braci Grimm pokazał natomiast, że młodzież doskonale pamięta historie z dzieciństwa. Obchody Dnia Głośnego Czytania zachęciły także do dyskusji na temat trudności, z jakimi borykają się tłumacze znanych na całym świecie książek o Harrym Potterze.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.