W czwartek 14.03.2019 r. swoją obecnością zaszczycił nas pan doktor Piotr Zygmanowski z Katedry Polityki Pieniężnej i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Poprowadził dwugodzinny wykład dla wszystkich klas pierwszych naszej szkoły. Tematem wykładu były „Podstawy działania GPW i jej funkcjonowanie”. Z wystąpienia mogliśmy wynieść wartościowe informacje o działalności giełdy, mając pewność, że są one rzetelne, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Wykładowca, choć skupiał się na działalności podmiotu mieszczącego się w Warszawie, to jednak poruszał tematy dotyczące globalnego rynku giełdowego i jego podmiotów, a także największych firm obecnych na giełdach polskich i globalnych. Uświadomił nam dużą rolę giełdy dla przedsiębiorcy i pokazał nam możliwości racjonalnego gospodarowania pieniędzmi w przyszłości. Po prelekcji wielu uczniów skorzystało z okazji, żeby zadać pytania o ciekawiących ich zagadnieniach dotyczących makroekonomii.

Wykład takowy był bardzo potrzebny, ponieważ zagadnienia te bywają enigmatyczne dla większości licealistów, a jest to dobry moment, żeby zacząć się nimi interesować. Ponadto są to bardzo ważne informacje dla przyszłych przedsiębiorców z klasy ekonomiczno- językowej. Oby takich więcej.

Za wykład serdecznie dziękujemy.

Łukasz Lange

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności.