W ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Językoznawstwa UAM w Poznaniu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych pracowni Azji Południowo-Wschodniej Wydziału Filologiii Indonezyjsko-Malajskiej.

Podczas pasjonującyh zajęć uczniowie mieli okazję spojrzeć na Indonezję oczami jej rodowitego mieszkańca – Pana doktora Desy Teja Gumilar, który niezwykle interesująco opowiedział o kulturze, historii i życiu codziennym swoich rodaków.

Z kolei Pani doktor Daria Zozula zapoznała uczniów z wieloma podstawowymi zwrotami w tym języku. Zainteresowanie było tak duże, że zaczęto rozważać możliwość uczenia się tego języka w naszej szkole.

Warto dodać, że Pani doktor Zozula wystąpiła w tradycyjnym stroju indonezyjskim, a Pan doktor Gumilar w ręcznie malowanej koszuli, co pozwoliło uczniom przybliżyć kulturę indonezyjską.

Zajęcia były bardzo interesujące.

Nauczyciele języka angielskiego

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.