W dniu 18 czerwca 2018 roku uczniowie klas 1a, 1b, 3c, 3b, 3d mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym przez pana profesora Henryka Jankowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod tytułem: „Kim jest przybysz ze Wschodu?”. Była to świetna okazja do wzbogacenia swojej wiedzy o innych kulturach. Profesor wielokrotnie podkreślał, że my, Słowianie, przed wieloma wiekami sami byliśmy uchodźcami na ziemiach Europy. Rzuciło to nowe światło na późniejszą rozmowę o przybyszach z Ukrainy. Na sam koniec uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat polskiej gościnności i asymilacji cudzoziemców. Był to z pewnością wartościowy wykład, który poszerzył horyzonty uczestników.

Autor: Zofia Ziółek 3c

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.