Nasi uzdolnieni matematycznie uczniowie: Tymoteusz Bultrowicz,  Rafał Malcewicz,  Oliwier Necelman i Igor Szymczak wzięli udział w 8. Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Tym razem ten ogólnopolski zjazd uczniów był współorganizowany przez łódzkie uczelnie wyższe: Politechnikę Łódzką oraz Uniwersytet Łódzki wraz z Instytutem Matematycznym Polskiej Akademii Nauk. W ciągu czterech dni Kongresu uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów matematyków i popularyzatorów nauki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Tomaszem Czajką - polskim programistą pracującym w SpaceX.

W sesji referatów uczniowskich Rafał Malcewicz wygłosił referat "Metoda numeryczna Monte Carlo - czyli jak rozwiązać trudny problem teoretyczny za pomocą liczb losowych". Wyjazd do Łodzi był świetną okazją do poznania innych pasjonatów matematyki.

Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów i kolejnych inspirujących matematycznych spotkań!

Posted in Aktualności, Patronacki Profil Politechniczny.