13 czerwca 2018 roku część klasy 2B uczestniczyła w lekcji języka angielskiego przez Skype’a, która odbyla sie w ramach projektu edukacyjnego „Irlandia w szkole” organizowanego przez Fundacje Kultury Irlandzkiej. W rolę nauczyciela wcielił się pan Trevor Walsh, który pochodzi z Irlandii, ale mieszka w Poznaniu razem ze swoją żoną, Polką.

Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat irlandzkiej historii, geografii, muzyki, ale także dowiedzieć się więcej o codziennym życiu mieszkańców Zielonej Wyspy.

W ramach podsumowania uczniowie sprawdzili swoją nowo nabytą wiedzę za pomocą quizu.

Lekcja przez Skype’a była ciekawym doświadczeniem, a całemu wydarzeniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Klasa nie może się doczekać kolejnej lekcji z nauczycielem z innego kraju.

Posted in Aktualności.