Limeryczne sukcesy naszych uczniów

Z niezwykłą radością ogłaszamy wszem i wobec, iż troje naszych uczniów zdobyło najwyższe laury w V Wojewódzkim Konkursie Translatorskim RHYME YOUR LINES INTO A LIMERICK. Konkurs, którego organizatorem Stowarzyszenie COR AD COR, odbywa się pod patronatem Wydziału Anglistyki UAM oraz ODN w Poznaniu.

Nagrodzeni uczniowie to:

• Grzegorz Świąder z klasy 3c – I miejsce
  • Bartosz Heimrath z klasy 2e – II miejsce
  • Helena Hoch z klasy 2d – wyróżnienie

Przed uczestnikami konkursu stały dwa zadania do wykonania; stworzenie w języku angielskim własnego limeryku oraz przetłumaczenie z tegoż języka na język polski jednego z dwóch zaproponowanych przez organizatorów utworu.

Sukces naszych uczniów jest tym większy, iż trzeba pamiętać, że stworzenie tej formy literackiej to “wyższa szkoła jazdy”.

Limeryk, bowiem, to krótki utwór wierszowany o charakterze okolicznościowej igraszki słownej, nasycony groteskowym, nonsensownym humorem. Utwór ten ma ściśle określony układ rymów i nie może być dłuższy niż 5 wersów. W Polsce te zabawne wierszyki pisali najznamienitsi poeci, między innymi J. Tuwim, M.Słomczyński czy W. Szymborska.

Zainteresowanych poznaniem nagrodzonych prac odsyłamy do załącznika dostępnego tutaj:

Miłej lektury!

nauczyciele języka angielskiego