Wszystkich uczniów, którzy brali udział w czerwcowej sesji egzaminów Cambridge English - B2 First i C1 Advanced zapraszamy po odbiór certyfikatów do sekretariatu szkoły, w skrzydle A, w godz. od 8 do 14. Gratulujemy Wam bardzo dobrych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego.

Międzynarodowe egzaminy Cambridge English to już tradycja naszej szkoły, która od wielu lat współpracuje z Centrum Egzaminacyjnym British Council w ramach Addvantage Programme Partnership. W czerwcu tego roku aż 57 uczniów naszej szkoły zdecydowało się zdobyć certyfikat Cambridge, który jest międzynarodowym potwierdzeniem znajomości angielskiego na danym poziomie, rozpoznawalnym na całym świecie. Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez organizacje, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Warto zaznaczyć, że wiele uczelni wyższych zwalnia posiadaczy certyfikatów Cambridge English z egzaminów zaliczeniowych lub lektoratów.

Wszystkim zainteresowanym egzaminami Cambridge przypominamy, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdania egzaminu B2 First, zwanym również the First Certificate in English (FCE) lub C1 Advanced – the Certificate in Advanced English (CAE) na terenie szkoły, ze zniżką udzielaną szkołom organizującym takie egzaminy. Co więcej, parę miesięcy przed terminem właściwego egzaminu, uczniowie mają prawo do bezpłatnego próbnego egzaminu przeprowadzonego przez licenjonowanych egzaminatorów Cambridge English.

Jak co roku, aby jak najlepiej przygotować naszych uczniów do zdania egzaminów Cambridge, organizowane będą w naszej szkole bezpłatne zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka angielskiego, podczas których uczniowie będą mieć możliwość doskonalenia umiejętności niezbędnych do otrzymania certyfikatu. Uczniowie naszej szkole będą mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez licencjonowanych egzaminatorów na temat efektywnych metod przygotowywania się do egzaminów Cambridge English, szczególnie do ich części ustnej.

Dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminów Cambridge zaczną się od października.

B2 First (FCE) – czwartek, godz. 17.30 (p. K. Fel)

C1 Advanced (CAE) – środa, godz. 18.00 (p. T. Jarymowicz)

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć znajdują się na mobidzienniku.

Posted in Aktualności.