Szkoła Generałowej Jadwigi Zamoyskiej szuka młodych dziennikarzy

38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu przyjęło zaproszenie Zakładów Kórnickich do udziału w SZKOLE GENERAŁOWEJ. Szkoła jest kursem (i jednocześnie konkursem) dziennikarskim dla uczniów klas 1 i 2. Zbieramy szkolną czteroosobową drużynę, która weźmie udział w zajęciach online i zmierzy się z przygotowanymi przez profesjonalnych dziennikarzy zadaniami. Do wygrania góra gotówki (3 000 zł dla drużyny i 6 000 zł na sprzęt do szkolnego studia radiowego).

1. Program składa się z dziesięciu bloków szkoleniowych, z których każdy trwa dwa miesiące i zakończony jest dziennikarskim zadaniem praktycznym.

2. W ramach każdego bloku uczestnicy konkursu odbywają przynajmniej jedno szkolenie teoretyczne, jedno szkolenie praktyczne i realizują jedno konkursowe zadanie dziennikarskie.

3. Program zakłada wyprodukowanie przez każdy szkolny zespół w czasie trwania projektu

10 zaproponowanych form dziennikarskich (średnio jedna na dwa miesiące trwania konkursu) oraz stworzenie krótkiego filmu (forma dowolna, czas trwania do 3 minut), przedstawiającego szkolną redakcję i powody jej zaangażowania w projekt.

4. Wiedzę praktyczną i teoretyczną uczestnicy czerpać będą od ekspertów: dziennikarzy, historyków, lektorów, reżyserów dźwięku, prawników, speców od marketingu, youtuberów i influencerów.

5. Harmonogram zajęć przewiduje m.in. szkolenia na internetowej platformie edukacyjnej obejmujące webinary, warsztaty, ankiety i zadania sprawdzające, spotkania z ekspertami online i na żywo (o ile pozwoli na to rozwój sytuacji epidemicznej, związanej z COVID- 19), tworzenie różnych form dziennikarskich, zdobywanie kolejnych redakcyjnych sprawności, egzamin na „Kartę mikrofonową Szkoły Generałowej”, tworzenie szkolnego medium.

Szczegóły u opiekuna koła podcasterów Piotra Świątkowskiego.

Czekamy na zgłoszenia do 30 listopada, do końca dnia.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.