Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły kolejnych sukcesów w konkursach matematycznych.

W tegorocznej XIII edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej nagrodzono aż czworo uczniów naszej szkoły. W kategorii Seniorów Tymoteusz Bultrowicz (2D) otrzymał pierwszą nagrodę, a Weronika Zakrzewska (2D) zdobyła wyróżnienie. W kategorii Weteranów Oliwier Necelman (3pD) i Igor Szymczak (3pD) otrzymali trzecią nagrodę. WLM popularyzuje matematykę przeprowadzając każdego roku m.in. korespondencyjne konkursy matematyczne przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Wielkopolski. W organizację ligi zaangażowany jest Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Ponadto Oliwier Necelman i Igor Szymczak wzięli udział w finale XVIII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. W swoich kategoriach wiekowych zajęli (odpowiednio) 14. i 19. miejsce. To wspaniały wynik w ogólnopolskim konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych osiągnięć!

Posted in Aktualności.