W dniach od 16 do 23 marca 2019 roku czternastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami (panem Miłoszem Pięknym i Scottem Richardsem) odbyło niezwykłą podróż na samo południe Włoch do położonej w regionie Basilicata miejscowości Montalbano Jonico. Podróż odbyła się w ramach współpracy międzynarodowej szkoły polskiej i włoskiej. Uczniowie mieszkali u tamtejszych rodzin, poznając język, kulturę oraz wspaniałą włoską kuchnię.

W ciągu zaledwie tygodnia grupa zwiedziła takie miejscowości jak: Montalbano, Matera (miejscowość, gdzie nakręcony został film „Pasja”), Nova Siri, Taranto, ‘Le Tavole Palatine’(ruiny greckiej świątyni, gdzie nauczał Pitagoras) oraz Policoro. Słoneczne i ciepłe dni w połączeniu ze wspaniałą włoską atmosferą, pozwoliły w pełni chłonąć widoki i kulturę tych miejsc.

Podczas wymiany nasi uczniowie mieli okazję spotkać uczniów także ze Szwecji, Katalonii i Węgier, którzy razem z polską grupą uczestniczyli w tzw. Tygodniu Międzynarodowym organizowanym przez stronę włoską. Uczniowie wszystkich krajów brali udział we wspólnych zajęciach w miejscowej szkole. Zdaniem uczniów  było to niezwykłe doświadczenie poznać tyle nowych osób różnych narodowości, szlifować język angielski oraz zachwycać się pizzą i makaronem, przygotowywanymi przez prawdziwych Włochów.

Z niecierpliwością czekamy na przyjazd Włochów do Polski we wrześniu.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.