Klasa 2b o profilu prawniczo-medialnym gościła Panią Sędzię Agatę Adamczewską, która na co dzień pracuję w Sądzie Okręgowy w Poznaniu w XVII Wydziale Karnym Odwoławczym. Pani Sędzia pełni funkcję Przewodniczącej Wydziału. Prawo karne od zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie wśród studentów czy w mediach. Nasi uczniowie ulegli tej fascynacji i również byli bardzo zainteresowani prezentowaną tematyką. Spotkanie zaczęliśmy od wprowadzenia do prawa karnego i struktury sądów. Jednak szczególną popularnością cieszyły się pytania o najciekawsze sprawy, jakie Pani Adamczewska poprowadziła. Ponadto uczniowie mieli szansę zadać pytania, które były dla nich istotne, szczególnie dotyczące kwestii otrzymania mandatów w konkretnych sytuacjach od straży miejskiej lub policji. Mamy nadzieję na szybkie ponowne spotkanie i dalszą współpracę z Sądem Okręgowym.

Posted in Aktualności, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.