Warsztaty na Wydziale Prawa i Administracji UAM dla klas 1gB i 1pB

Uczniowie klas pierwszych o profilu prawniczo-medialnym wzięli udział w warsztatach prawniczych z zakresu umiejętności przeprowadzenia rozprawy sądowej, a także zaznajomili się z procedurami procesowymi, jakie obowiązują w polskim sądownictwie. Pierwszoklasiści pod opieką p. Mileny Kaliszak i p. Piotra Matuskiego uczestniczyli w spotkaniach 14 i 15 stycznia br.

Dzięki współpracy z Wydziałem młodzież 38. DLO miała okazję spotkać się z radcą prawnym panem dr. Jędrzejem Jerzmanowskim i zapytać o warunki, jakie muszą spełnić, aby móc studiować prawo, a później wykonywać zawód swoich marzeń.

Uczniowie nie ukrywali swojego zadowolenia z takiej formy zdobywania wiedzy, gromkimi brawami podziękowali wykładowcy za możliwość wzięcia czynnego udziału i wcielenia się w sędziów, prokuratorów, adwokatów i świadków,a także w nieco mniej przyjemną rolę – oskarżonego. Sprawy na szczęście udało się wygrać, co wróży sukces na przyszłość i daje motywację, aby ponownie znaleźć się w roli strażników prawa.

Posted in Aktualności, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.