Na zakończenie pierwszego semestru kilkoro uczniów naszego liceum wzięło udział w zajęciach poświęconych znaczeniu mowy ciała w wystąpieniach publicznych, zorganizowanych na Politechnice Poznańskiej. W warsztatach uczestniczyli reprezentanci szkół startujących w rozgrywkach poznańskiej ligi debat oksfordzkich. Prowadząca zajęcia Małgorzata Kaczmarek, studentka politechniki i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, dzieliła się swoim doświadczeniem osoby wypowiadającej się publicznie, dla której komunikacja werbalna i niewerbalna są równie ważne. Debatanci próbowali sił w ćwiczeniach wymagających panowania tak nad słowami, jak i nad mową ciała. Otrzymali szereg wskazówek na temat tego, jak budować przekonywujący wizerunek mówcy, który może wzmocnić siłę wypowiadanych argumentów. Warsztaty odbyły się z inicjatywy dr Agnieszki Krugiełki, kierującej Wydziałem Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej oraz zaangażowanej ze strony rodziców w działalność 38. LO.

G. Strzelczyk

Posted in Aktualności, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.