30 października spora grupa uczniów naszej szkoły, w ramach współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM, wybrała na się na uniwersytet, by uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu Work and Travel USA i CAMP USA.

Gościem specjalnym była pani Karolina Orton, wicekonsul Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. W bardzo zwięzły sposób przedstawiła najważniejsze aspekty oraz zalety takich wyjazdów. Przekazała również praktyczne informacje dotyczące aplikowania o wizę oraz udzieliła nam wielu innych cennych wskazówek.

Mieliśmy także okazję porozmawiać z uczestniczką jednego z tych programów, która podzieliła się swoimi wrażeniami i doświadczeniem. Co więcej, zaprosiła nas do współpracy, ponieważ pracuje obecnie w biurze organizującym tego typu wyjazdy.

W czasie spotkania każdy uczestnik zainteresowany programem Work and Travel USA i CAMP USA z pewnością mógł znaleźć wszystkie potrzebne mu informacje oraz zaznajomić się z charakterem i specyfiką tego typu wyjazdów.

Marta Pietrzak 2a

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności.