Uczniowie z klas pierwszych i drugich mieli okazję wziąć udział w wykładzie poprowadzonym przez dr. Krzysztofa Żoka na temat Internetu a prawa człowieka. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach współpracy poznańskich liceów z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas spotkania młodzież uzyskała potrzebną wiedzę, aby zmierzyć się z różnorodnymi zagadnieniami z ww. tematyki na warsztatach, które odbędą się 22 stycznia 2020 r.

Na kolejnych zajęciach uczniowie będą rozważać, czy wyszukiwarka internetowa zapomina – prawo do bycia zapomnianym. Następnie porozmawiają o tym, czy Internet jest bardziej cierpliwy niż papier – rzecz o granicach wolności wypowiedzi w Internecie. Później popracują nad zagadnieniem związanym z gromadzeniem informacji o użytkownikach a prawem do prywatności. Na zakończenie podyskutują, czy 7 stycznia 2021 skończy się Internet? To gorący temat ze względu na nową dyrektywę o jednolitym rynku cyfrowym.

Posted in Aktualności, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.