Skrócony opis projektu
Projekt zakłada kontynuację prac remontowych: remont auli, sal lekcyjnych, korytarzy, łazienek i pomieszczeń pracy.
Opis projektu
Celem projektu jest dostosowanie warunków i funkcji budynku do potrzeb uczniów XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego. Stan poszczególnych pomieszczeń daleko odbiega od współczesnych standardów nauki i pracy.
Dzięki staraniom społeczności szkoły wspieranej przez mieszkańców naszego osiedla, Radę Osiedla Sołacz, Centrum Inicjatyw Lokalnych – CIL Sołacz oraz inne osoby i organizacje, przy udziale środków pozyskanych z Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku, remont części pomieszczeń udało się już przeprowadzić, jednakże potrzeby nadal pozostają ogromne.
Zakres planowanych prac:
– odnowienie pomieszczeń szkolnych wraz z wymianą instalacji wewnętrznych i wymianą drzwi
– kompleksowy remont pozostałych łazienek
– kompleksowy remont i wyposażenie auli szkolnej
– dostosowanie sceny auli do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W procesie edukacji, ze względu na dwujęzyczność szkoły, zakładamy współpracę z placówkami zagranicznymi (wymiany, konferencje, warsztaty, itp.). Niezbędnym czynnikiem nawiązania takiej współpracy jest posiadanie odpowiednich warunków lokalowych, co zostanie osiągnięte dzięki przeprowadzeniu ww. prac remontowych. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na wizerunek szkoły, która jest chętnie wybierana przez absolwentów.
Inwestycja ta przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności naszej dzielnicy i przyniesie pożytek wielu pokoleniom młodych poznaniaków, którzy będą się tutaj kształcić.
W wyniku zaplanowanych prac modernizacyjnych, szkoła stanie się też bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami.