20 lutego nasza jeszcze raczkująca drużyna mówców debat oksfordzkich stoczyła swój drugi pojedynek na słowa. Tym razem z uczniami z liceum nr 4. Tematem dyskusji była teza, że „transport publiczny w Poznaniu powinien być darmowy dla wszystkich”. Obie drużyny znały się już wcześniej z wykładów i warsztatów, poprzedzających samą debatę. O ile atmosfera na tych zajęciach była bardzo przyjazna, o tyle w dniu debaty uczniowie z kolegów przemienili się w zdeterminowanych przeciwników. Dyskusja była bardzo ożywiona i żadna ze stron nie chciała ustąpić pola choćby o jeden argument. Niestety na niekorzyść naszej szkolnej drużyny działało to, że oponenci mieli znacznie większe doświadczenie. Właśnie to przesądziło o ich ostatecznym zwycięstwie. Niemniej, drużyna z liceum 38. nie załamała się po porażce. Wiemy, że zdobyliśmy cenne szlify, które przydadzą się nam w przyszłych starciach, a poza tym świetnie się bawiliśmy.

Cecylia Bajon

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.