Drużynowy Konkurs Matematyczno-Informatyczny KOALA

W dniach od 4 do 25 stycznia 2018 roku odbywał się I etap Drużynowego Konkursu Matematyczno-Informatycznego KOALA. Konkurs jest organizowany przez V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu od roku szkolnego 2013/2014. Nazwa konkursu to skrót wyrażenia Kombinatoryka, algorytmika i logika. Celem konkursu jest popularyzacja myślenia algorytmicznego oraz matematyki współczesnej (dyskretnej). W roku szkolnym 2017/2018 do rywalizacji w kategorii gimnazjów przystąpiło 26 szkół z Wielkopolski.

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie drużyny zgłoszone przez naszą szkołę zakwalifikowały się do II etapu konkursu, który odbędzie się w sobotę 3 lutego 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Do drugiego etapu zostało zaproszonych 15 najlepszych zespołów, w tym dwa zespoły reprezentujące nasze liceum:

Drużyna uczniów „Pelargonie” w składzie: Grzegorz Świąder kl. 3C, Olga Kokorniak kl. 3C, Jan Majchrzak kl. 3C, Kosma Kasprzak kl. 2B.

Drużyna uczniów „Skaczące Kangurki” w składzie: Aniela Gębicka kl. 3D, Dominika Podgórska kl. 3D, Karolina Mielnik kl. 3D, Anna Szymkowiak kl. 3D.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

nauczyciele matematyki i informatyki