Drzwi Otwarte

W środę, 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00, a jej oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Elżbieta Marciniak. Podczas pierwszej części imprezy goście mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda proces rekrutacyjny, jakie są profile klas licealnych oraz poznać nauczycieli i uczniów, którzy zaprezentowali się na specjalnie przygotowanym filmie. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do klas, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Odwiedzajacy mieli okazję spróbować swoich sił w zagadkach matematycznych, obejrzeć eksperymenty chemiczne, wziąć udział w improwizacjach teatralnych czy przenieść się w czasie i poznać życie naszego patrona – Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z anglistami, podczas których można było dowiedzieć się, jak wygląda test językowy dla kandydatów i spotkać się z naszym native speaker’em – Scottem Richardsem.
Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera – co podkreślali licznie przybyli rodzice oraz ich dzieci.

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie w murach XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Posted in Informacje.