Konkurs Koala

Za nami trzeci – finałowy – etap wielkopolskiego drużynowego konkursu matematyczno-informatycznego KOALA, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Z dumą przekazujemy informację, że drużyna reprezentująca naszą szkołę wygrała w emocjonującej końcówce pokonując drużyny z VIII LO i V LO.
Skład:
Tymoteusz Bultrowicz (3D)
Igor Szymczak (4D)
Rafał Malcewicz (4D)
Oliwier Necelman (4D)
 Jest to drugi rok z rzędu, w którym nasza drużyna triumfuje! Ponadto Rafał Malcewicz otrzymał dodatkową nagrodę za najlepszą prezentację rozwiązania zadania. Finał miał charakter meczu matematycznego i każdy z członków naszej drużyny miał okazję zaprezentować swoje rozwiązania jurorom. Opiekę nad drużyną pełni pani Aleksandra Kaim-Garnek.
Już 16 czerwca nasi uczniowie będą współtworzyć reprezentację Wielkopolski w meczu matematycznym z drużyną z Dolnego Śląska.
Posted in Informacje.