W dniu 15 grudnia grupa uczniów naszej szkoły udała się wraz z panią Sylwią Haracz na Wydział Matematyki i Informatyki UAM, gdzie wzięli udział w warsztatach z origami matematycznego, które specjalnie dla nas przygotował i poprowadził doktorant – pana Andrzej Kokosza. Podczas zajęć uczniowie poznali nieznane im dotąd powiązania origami z matematyką, na przykład związek origami z konstrukcjami geometrycznymi wykonywanymi klasycznie przy użyciu cyrkla i linijki. Ponadto młodzież poznała metodę origami nazywaną box pleating. Każdy uczestnik opuścił mury uczelni z zestawem wykonanych przez siebie brył.

Wyjście na uczelnię odbyło się w zakresie działalności koła MatFun w ramach projektu Praktyka Czyni Mistrza, który dofinansowała Fundacja mBanku.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacki Profil Politechniczny.