W niecodziennym, jednak jakże nobilitującym, miejscu zabrzmiały 19 grudnia 2017 r. nazwiska czworga absolwentów naszego byłego Gimnazjum nr 58 i dwojga uczniów obecnego 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego. Marcin Gólski, Maciej Iwaszkiewicz, Kornelia Skorupińska i Dominika Taborek (absolwenci), a także Kosma Kasprzak oraz Olga Kokorniak zostali zaproszeni do Auli Politechniki Poznańskiej, aby w towarzystwie innych wyróżnionych otrzymać Nagrody Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia w nauce. W przekazaniu dyplomów i gratulacji uczestniczyli Pan Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta), Pan Stanisław Tamm (Sekretarz Miasta reprezentujący Prezydenta Miasta) oraz Pan Przemysław Alexandrowicz (Przewodniczący Kapituły Nagrody). W swoich wystąpieniach zgodnie podkreślali znaczenie aktywności i zdobywania wykształcenia wśród młodego pokolenia jako środków dających możliwość wpływu na rzeczywistość i przygotowujących na wyzwania przyszłości. Wszyscy mówcy wyrazili wysokie uznanie dla szkół i rodzin nagrodzonych uczniów za tworzenie środowiska sprzyjającego osiąganiu imponujących wyników w nauce.

tekst: p. Grzegorz Strzelczyk

Posted in Informacje.