Uczniowie klas pierwszych mieli okazję porozmawiać o życiu i działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego z panią Jolantą Hajdasz, dziennikarką i bliską współpracownicą Kuriera z Warszawy. Spotkanie odbyło się 7 listopada 2019 r. w budynku 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Koleżanki i koledzy odpowiedzialni za przebieg spotkania przygotowali się do niego sumiennie. Zaplanowali wszystko w najdrobniejszych szczegółach, zadawali niebanalne pytania np. o wartości, którymi kierował się w życiu patron szkoły. Poznaliśmy Jana Nowaka-Jeziorańskiego od strony prywatnej, ale też utwierdziliśmy się w przekonaniu o jego chwalebnych zasługach dla Polaków w czasie II wojny światowej czy podczas starań zmierzających do włączenia Polski do NATO. Mogliśmy się przekonać, że Jeziorański to człowiek, który wiele osiągnął, choć okupił sukcesy licznymi stratami. Jesteśmy przekonani, że Jan Nowak to postać nietuzinkowa, która cieszyła się życiem bez względu na trudności.

Rozmowa z panią Hajdasz była cenną lekcją patriotyzmu, jednocześnie uświadomiła nam, jak ważne jest zdobywanie wiedzy i doświadczenia.

Wielu z nas na pewno zapragnie poszerzyć wiedzę na temat życia i działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Pomocną lekturą będą książki o patronie naszej szkoły napisane przez znającą jego życie codzienne panią J. Hajdasz, jak i książki napisanego przez niego.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.