W dniu 20 grudnia kilkunastu uczniów naszej szkoły udało się wraz z panem Przemysławem Pelą na Wydział Matematyki i Informatyki UAM, gdzie wzięli udział w warsztatach z lingwistyki matematycznej, które specjalnie dla nas przygotował i poprowadził doktorant – pana Paweł Płaczek. Uczestnicy warsztatów poznali podstawy hierarchii Chomsky’ego, aplikując zgodnie z nią reguły gramatyczne i wyprowadzając zdania. Nauczyli się również klasyfikować poszczególne części zdania do określonych kategorii oraz sprawdzać gramatyczną poprawność zdań.

Wyjście na uczelnię odbyło się w zakresie działalności koła MatFun w ramach projektu Praktyka Czyni Mistrza, który dofinansowała Fundacja mBanku.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.